Cassandra Clare – Clockwork Princess

Clockwork PrincessEs būtu vēlējusies, lai šis piedzīvojums vēl nebeigtos, bet visam labajam vienmēr pienāk beigas. Ierastā ritmā lasīju diezgan raiti, līdz bija atlikušas sešas nodaļas. Sāku visu laiku atlikt, izdomājot gan pārliecinošus, gan diezgan muļķīgus aizbildinājumus- ilga skatīšanās telefona ekrāna pirms gulētiešanas traucē miegu, ir pārāk trokšņains, man noteikti jāsakārto galds, jo nekārtība traucē koncentrēties. Laikam jau gaidīju, ka beigas būs skumjas, jo autore apbrīnojumi spēj apslēpt kā notikumi atrisināsies, un nevēlēšanās šķirties no tikko iepazītajiem tēliem.

Jau ar sērijas pirmo grāmatu, vislielāko manu uzmanību saistīja galvenā varone Tesa un viņas kaislība – grāmatas. Viņas aizmiršanās un vēlmes pēc pašas laimīgā stāsta, tik ļoti atgādina mani, ka nespēju, neiztēloties sevi šīs varones lomā. Šajā daļā Tesa uzzina savu izcelsmi, ko viņa bija jau sapratusi, bet citi noliedza kā neiespējamu. Līdz pat beigām domāju, ka viņa kļūs par Shadowhunter, bet viņa atrada sava stāsta laimīgās beigas- būt ar cilvēku, kurš arī mīl grāmatas un skatās uz pasauli ar smaidu uz lūpām.

Tessa craned her head back to look at him. “You know that feeling,” she said, “when you are reading a book, and you know that it is going to be a tragedy; you can feel the cold and darkness coming, see the net drawing close around the characters who live and breathe on the pages. But you are tied to the story as if being dragged behind a carriage, and you cannot let go or turn the course aside.”

Jau no sākuma domāju, ka pienāks brīdis, kad Džems mirs glābjot Vilu vai Tesu, un varēju tikai sapņot par citu likteni viņam. Bet rakstnieces fantāzijai nav robežu un viņai izdevās radīt laimīgas beigas ikvienam.

Magnus kā vienmēr spēj likt pasmaidīt, un šī grāmatu sērija atklāj, kāpēc viņš palīdz Mortal Instruments varoņiem, lai arī Downloaders nav labās attiecībās ar Shadowhunter kopienu. Ceru, ka turpinot lasīt viņš būs tas, kurš sasaistīs abas šīs sērijas nedaudz kopa.

Jau esot pusē, varēja skaidri sazīmēt otrā plāna pārus, kuri saies kopā, un nemitīgi prātoju kā senči viņi varētu būt, sasaistot ar Mortal Instruments sēriju. 

“Bright star,” Magnus said, and his eyes were thoughtful, as if he were remembering something, or someone. “Those of you who are mortal, you burn so fiercely. And you fiercer than most, Will. I will not ever forget you.”

TessaKasandras Klēras grāmatas bija vienas no pirmajām, ko lasīju angliski, tāpēc autorei ir īpaša vieta manā prātā, un ar katru nākamo darbu viņa arvien vairāk ievelk savā radītajā pasaulē. Man vienmēr aizrauj fantāziju žanra autori, kuri jau sevis radītajā pasaulē spēj ievīt vairākus stāstus, kas pat nav savstarpēji saistīti vai tikai uz mirkli dod iespēju sastapt jau iepriekš iepazītus tēlus. 

Kad epiloga sākumā ieraudzīju “2008.gads”, centos atcerēties, kāds ir gads Mortal Instruments sērijā, bet ātri manas domas pārleca uz autores rakstīto. Epiloga sākums- Tesas atmiņas par dzīvi ar mīļoto, raisīja sajūtas par skumjām beigām, bet pēdējā mirklī autore pārsteidz lasītāju un sniedz laimīgas beigas vēl vienam varonim, un iespēju Tesai izdzīvot sapni par otru mīlu. “Clockwork Princess”  ir grāmata, kas pārpēj iepriekš lasītos Kasandras Klēras darbus ar negaidītu sižeta attīstību, emocijām, kas no uzrakstītā lēnām pāriet uz lasītāju, un reālistiskajiem varoņu rakturiem, ar kuriem ir tik viegli identificēties.

“Life is a book, and there are a thousand pages I have not yet read. I would read them together with you, as many as I can, before I die-” Will

There are things no magic can destroy, for they are magic in themselves.  Tessa

When two people are as one in their inmost hearts, they shatter even the strength of iron or bronze.

One does not question miracles, or complain that they are not constructed perfectly to one’s liking. Tessa

Vērtējums: 5/5

5

Advertisements

2 thoughts on “Cassandra Clare – Clockwork Princess

  1. Pazīstamas sajūtas, arī mani šī grāmatu sērija ievilka sevī. Varbūt savu daļu nospēlēja Viktorijas laikmets, jo tas man literatūrā ir viens no mīļākajiem periodiem.

    • Mani arī aizrauj Viktorijas laikmeta sabiedrības normas, etiķete un dzīve kopumā, bet pēdējā laikā nebija sanācis lasīt stāstus par šo laikmetu, tāpēc tas noteikti bija liels plus šai sērijai.

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s