J.R. Ward – Black Dagger Brotherhood

Vēl viena no sērijām ko lasīju vairāk kā pirms desmit gadiem, kas mani aizrāva ar autores veidotajiem varoņiem un viņu savstarpējām attiecībām. Šī ir pasaule, kurā vampīri dzīvo neizpaužot savu esamību cilvēkiem, vienīgie viņu rases ienaidnieki ir lessers, radības, kuras iepriekš bijuši cilvēki, bet pārvērsti par bezpersoniskām gandrīz nemirstīgām būtnēm. nebeidzams karš. Vienīgā ierasto vampīru pazīme ir sadegšana saules gaismā, bet pārējais ļoti atšķiras no ierastā. Vampīri dzer tikai savas rases pretēja dzimuma asinis, par vampīru var tikai piedzimt, vai kļūt, ja personas dzīslās jau no dzimšanas rit šīs rases asinis. Līdz noteiktam vecumam, brieduma sasniegšanai, vampīri ir ļoti līdzīgi cilvēkiem, un tikai pēc pārmaiņām iegūst vampīru spējas, kļūst spēcīgāki.
Vampīriem ir dažādi sociālie statusi: glymera- augstmaņi, kuriem svarīgākais ir stāvoklis sabiedrībās, savas dzimtas ietekmes aizstāvēšana; civil-vapmīri / vienkāršie iedzīvotāji, kas strādā tādus pašus darbus kā cilvēki, tikai kalpo vampīru sabiedrībai; un Black Dagger Brotherhood– elitāra karavīru grupa, kurā ir tikai būtnes, kas piedzimušas ar karotāju asinīm dzīslās; viņi ir spēcīgāki par citiem savas rases pārstāvjiem. Brālības uzdevums ir cīnīties ar ienaidniekiem, aizstāvēt savu rasi, viņi ir vienīgie, kas veic šo pienākumu.

Life goes on, John thought. No matter what the world did to you, you could survive.

Sērija koncentrējas tieši uz karotājiem un uz viņu savstarpējām attiecībām, patiesās mīlas atrašanu. Autore ļoti lielu uzmanību velta varoņu personību atspoguļošanai, izpētei, dodot iespēju lasītājam nevis lasīt salkanu mīlas stāstu, bet patiesām emocijām un notikumiem balstītu sižetu. Galveno tēlu vārdi ir unikāli un izsaka ļoti daudz par konkrētās personas raksturu, man visvairāk patika – Wrath, Rhage, Rehvenge.

Care for his brothers, care for him, he thought. It was the oldest code in the warrior class.

Autore stāstu atspoguļo no vairākiem skatupunktiem- galveno varoņu, blakus personu un pat no ļaundara skatupunkta. Apmēram pirmajās trijās, četrās daļās ir pārāk daudz skatījumu, manuprāt, konkrēto informāciju varēja vispār neatspoguļot vai arī parādīt no kāda jau esoša skatupunkta. Bet ar katru nākamo daļu autore tomēr pieturas pie galveno varoņu skatupunktiem un mazāk maina skatījumus uz notiekošo, kas ļauj labāk baudīt stāstu.

Man jau vienmēr ir aizrāvušas sērijas par ģimenēm, kā varētu raksturot arī šo sēriju, jo lai arī lielāko daļu karavīru nav asinsradniecība, viņi visi ir viena liela dzimta. Autore nebaidās likt lasītājiem raudāt, nogalinot iemīļotus personāžus vai radot notikumus, kas noteikti neved uz laimīgām beigām. Atkarībām no citām sērijām šī ļoti ilgi spēja noturēt manu ieinteresētību, apmēram līdz 10 daļai, kad jau pārsvarā paredzēju nākošos notikumus un kļuva nedaudz garlaicīgi, bet tad jau atkal pie 12 daļas sižets izveidoja negaidītu pagriezienu, kas atkal ar nepacietību gaidīt, kas notiks tālāk. Turklāt autore bieži atgriežas pie jau izveidojušajiem pāriem, parādot, ka nepietiek ar patiesās mīlas atrašanu, attiecības ir vienmēr jāpilnveido un nekad nav perfektas. Kā arī liela uzmanība tiek veltīta Brālības karotāju savstarpējām attiecībām, attieksmei vienam pret otru, atšķirīgajiem skatījumiem uz dzīvi.

Love ’em or hate ’em, by blood or by heart, family was a kind of oxygen. Necessary for the living.

That was a parent, wasn’t it. They knew you better than you knew yourself, and they took care of you when you couldn’t care for yourself.

Kopumā lieliska sērija vampīru pasauļu mīļotājiem, ar daudzpusīgām mīlas līnijām, nelielu erotisko ainu attēlojumu, ar cīņas ainām, patiesu humoru no galvenajiem varoņiem. Autore radījusi pasauli, ko varētu vēl ilgi turpināt, turklāt jau iznākušajās daļās ir daudzu mājieni un nelieli ieskati uz to, ko lasītājs vēl vēlētos uzzināt. Ir tik daudz mājienu, noslēpumu, kas vēl palikuši neatbildēti vai līdz galam neatrisināti. Jāsaka, ka sākumā bija daudzi saīsinājumi, kas netika izskaidroti, bet iespējams saprotami tiem, kam dzimtā valoda ir angļu.
Kopumā šai sērijā izlasīju 16 grāmatas, divas no tām no sērijas “Black Dagger Legacy”, kam manuprāt nevajadzēja būt atsevišķā sērijā, jo tās rit paralēli jau esošajai un kopumā ne ar ko neatšķiras. Šķiet šis gads man varētu paiet pārlasot jau iepriekšējie sāktas sērijas, jo, lai arī ir nebeidzams TBR saraksts, šobrīd gribas ko jau iepazītu un vienreiz pabeigt sen iesākto.

 the humans—a.k.a. the bowling pins with the attitudes

“A very wise person once told me … lie to anybody you want, just never yourself.”

But people didn’t have to be dead to be out of your life.

The Brotherhood was strong, a unit, a powerful force in their world for good. And so too were the females. Strong. A unit. A powerful force for good in their world. Banded together as tightly together as their warriors.

Vērtējums: 4/5

4

Advertisements

2 thoughts on “J.R. Ward – Black Dagger Brotherhood

  1. Vai esi izlasījusi pilnīgi visas šīs sērijas grāmatas? Jo attēlā tev ir tikai līdz “The King” grāmatai. Ja neesi, tad tev vēl tev priekšā vēl divas, ko lasīt. Man arī patīk šī vampīru sērija, Vairāk man patīk varoņi: Wrath, Rhage, Zsadist un lai gan daudziem nepatīk lasīt par attiecībām ar viendzimuma varoņiem, tomēr man patika Qhuinn un Blaylock stāsts. Viena no dažām sērijām, kur gaidu turpinājumus. 🙂

    • Jā, es esmu izlasījusi visas 14 daļas, kā arī divas Black Dagger Legacy sērijas grāmatas tagad tikai jāgaida aprīļa sākums, kad iznāks #15 daļa. Viena no četrām šis sērijas grāmatām, ko Goodreads novērtēju ar piecām zvaigznēm tieši bija Lover at Last, par Qhuinn un Blaylock, kā arī ar nepacietību gaidu, kad Saxton sastaps savu izredzēto, uz kuru jau tika dots mājiens grāmatā Blood Vow. No līdz šim lasītājām sērijā, kur ir vairāk kā desmit daļas, šī noteikti ir tā, kur autorei nav nepieciešams radīt pilnīgi jaunus notikumu pagriezienus, viņa var vienkārši risināt jau iesāktu stāstus, kas noteikti arī vadīs mani turpmāk sekot līdz šai sērijai.

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s