Goodreads izaicinājums

Šodien ir simtā šī gada diena atlikušas vēl 265, ko laikā jāpaspēj vēl daudzi mērķi un ieceres. Tomēr viens 2017. gada mērķis man jau ir sasniegts, tas ir Goodreads izaicinājums. Šogad tāpat kā iepriekšējos trīs biju uzstādījusi sev izlasīt gada laikā 52 grāmatas, katrai gada nedēļai pa vienai. Neesmu no tiem, kuri gada beigās cenšas sasteigt visu, lai izpildītu ieplānotu, tomēr, ja tas tiek paveikts, noteikti ir pacilājošs garastāvoklis.  2016. gadā neizlasīju pat pusi no ieplānotajām 50 grāmatām, pirmajā pusgadā tikai desmit, tāpēc izskatās, ka šo gadu esmu iesākusi ar negaidītu sparu.

Kopš reģistrējos Goodreads 2012.gadā, šī ir sestā reize, kad gada sākumā nospraužu lasīšanas mērķi. Un tikai divas reizes esmu sasniegusi savu mērķi: 2012. un 2014. gadā.

Vislielākais uzstādītais mērķis bija 2013.gadā- izlasīt 100 grāmatas, līdz kā sasniegšanai pietrūka tikai 7 darbi. Vistālāk no mērķa sasniegšanas biju 2015.gadā, kad izpildīju tikai 38% no nospraustā mērķa.

Atskatoties uz šogad jau izlasīto, lielais skaits ir pateicoties grāmatu sērijām, ko biju iesākusi iepriekš, bet tagad pārlasīju un turpināju ar nesen iznākušajām. Divas lielas grāmatu sērijas : Laurell K. Hamilton –Anita Blake, Vampire Hunter series (25 grāmatas) un J.R. Ward – Black Dagger Brotherhood (16 grāmatas). Abas šis sērijas ir to sarakstā, ar ko es iesāku lasīt grāmatas angļu valodā, e-grāmatu veidā, tāpēc pat pēc piecpadsmit gadiem atcerējos daudz no iepriekš lasītā.

Vēl viena sērija bija Richelle Mead- Georgina Kincaid (6 grāmatas). Par šo sēriju es labu laiku domāju; pārlasīt vai tomēr nē. Bet sākot pārlasīt galvenās varones personība bija tā, kas visvairāk piesaistīja stāstam, un gandarījums, ka vēl viena iesākta sērija ir pabeigta.

Tad sekoja Pamela Palmer – Vamp City triloģija un Stacey Jay – Annabelle Lee sērija. Abas bija kā svaigs gaiss pēc garajām grāmatu sērijām.

Secinājumi: ir atlikušas 265 dienas, kas nozīmē, ka pastāv iespēja, ka es varētu sasniegt mērķis, kas man bija pirmoreiz, kad ievadīju ciparus Goodreads Reading Challenge ailītē – 100. Protams galvenais ir kvalitāte nevis kvantitāte, bet ņemot vērā TBR sarakstu, kur šobrīd ir 136 grāmatas, kas liela daļa ir sākums kādai grāmatu sērijai, kas nozīmē ka skaitlis būtu kā minimums jādubulto, būtu jauki ātrāk izlasīt darbus, kas jau gadiem stāv šai sarakstā. Tāpēc galvenie šī gada plāni ir pabeigt iesāktās sērijas un ja nepieciešams pārlasīt, un pievienot atzīmi “read” grāmatām, kas jau desmit gadus gaida “to be read” sarakstā. Tomēr aprīlī esmu ieplānojusi izlasīt kādas iepriekš neiepazītas sērijas, lai rastu jaunus iespaidu, bet tad jau maijā atgriezties ar jaunu sparu pie šī gada galvenā plāna.

Advertisements

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s