Kresley Cole – Immortals After Dark series

Grāmatu sērija, kur ikvienas daļas sižeta centrā ir pāris, kuru mīlestība “nav” iespējama. Spriežot pēc anotācijām visas daļas galvenie varoņi būs vīrietis un sieviete, kuru rases ir savstarpēji ienaidnieki, tāpēc mīlestība, galvenokārt, vismaz pirmajās trīs daļās, no sieviešu puses šķiet neiedomājama. Līdz šim visus pārus savedis kopā liktenis jeb maģiska mīlestība, kas sasaista uz visiem laikiem, neraugoties uz katra individuālajām jūtām.

Pirmajās trīs daļās galvenie varoņu raksturi/uzvedība ir gandrīz identiska: vīrieši ir alfa tēviņi, kuri vēlas paklausīgu sievieti, kuru varētu aizsargāt un mīlēt, un turēt tālāk no visa ļaunā; sievietes ir drosmīgas, pašpārliecinātas karotājas, kuras līdz šim nav uzskatījušas vīrieša klātbūtni savā dzīvē par nepieciešamu, par savu galveno dzīves mērķi uzskata karu pret naidniekiem. Un tā divas pretējas personības tiek sasaistītas ar maģisku mīlestību, kas beigās pat ļauj  aizmirst par visām viņu nesaderībām un iepriekšējiem dzīves uzskatiem.

Notikumi norisinās maģiskā pasaulē “Lore”, kur mitinās visas paranormālās būtnes- raganas, nimfas, valkīras, vilkači un  citas radības, un vampīri, kuri ir visienīstākās radības šai pasaulē. Lasot nāk prāta daudz skandināvu un citu  tautu mīti, pagānu dievi. Liela daļa stāsta risinās cilvēku pasaulē, kur maģiju atklāt ir aizliegts, lai neradītu bailes un satraukumu cilvēku vidū. Stāsts sākas laikā, kad pēc ilgu gadu pārtraukuma atsākas kaujas starp rasēm, kas liek ikvienai frontei darīt visu iespējamo, lai uzveiktu pretinieku. Autore stāstu pasniedz pārsvarā no divu galveno varoņu skatupunktiem, dažreiz sniedzot arī trešās personas skatu uz notiekošo

Tagad par katru daļu nedaudz atsevišķi.

The Warlord Wants Forever #1

Apmēram uz pusi īsāks stāsts kā nākamie, tāpēc noteikti nesniedz pilnīgu ieskatu sērija, kā tas parasti notiek. Stāsts ir par vampīru karotāju, kuru pārvērta par šo būtni, nevis viņš piedzima. Viņš pretinieka pamestā pilī atrod ieslēgtu sievieti, kā drīz noskaidrojas savu Līgavu. Tikai viņa var likt vampīra sirdī atkal pukstēt un ieplūst viņa ķermenī dzīvībai tai pat laika atstājot viņu nemirstīgu. Bet šī sieviete ir Valkīra, mistiskā būtne, kura visu savu mūžu ir veltījusi vampīru nogalināšanai. Stāstam virzoties uz priekšu tieši abu šo frakciju naids ir viņas nevēlēšanās palikt ar vampīru.

Valkīra sākumā tiek atainota kā ļoti spilgta un ekscentriska personība, ar drosmi un karotājas spējam, kas pārspēj daudzus vīriešu kārtas būtnes. Bet ar laiku viņa piekāpjas savam “mīļotajam”, aizmirstot savus aizspriedumus un nepatiku pret vampīriem. Vislabākā lieta bija, kad gar acīm pazibēja vārds Valkyrie,  tad manā sejā pavīdēja smaids,  jo prātā nāca citāts no seriāla “Vikingi”, daļa no Ragnāra pēdējiem vārdiem : “And I welcome the Valkyries to summon me home!”

A Hunger Like No Other #2

Otrā daļa jau daudz labāka un ierāva sevī daudz vairāk. Tā bija uz pusi garākā, autore vairāk iedziļinās izveidotajā pasaulē, vairāk tēlu izaugsme. Kopumā šī daļa vairāk aizrāva un bija aizraujoša lasāmviela un lika aizmirsties uzrakstītajā vairāk kā pirmā daļa.

Izlasīju vienas diena laikā, daudzi notikumi bija mazliet paredzami, bet tas neizbojāja lasīšanas burvību. Galvenais vīrieša tēls ir patriarhāls nejēga, kurš nespēj saprast, ka sievietes ir līdzvērtīgas būtnes.

Vēl aizvien visvairāk noteikti piesaista sieviešu tēli -Valkīras, kuras ir bijušas pirmo divu stāstu centrā, šoreiz galvenā varone nav tik kaujinieciski noskaņota, tomēr ir uzaugusi un vienmēr vēlējusies būt tikpat drosmīga un slepkavnieciska kā pārējās valkīras.

No Rest for the Wicked #3

Šajā daļā sižeta darbība norisinās maģisko sacensību laikā, kas sastāv no vairākiem posmiem, ko laikā ir jāiegūst noteiktas lietas, par katru iegūstot noteiktu punktu skaitu, pirmie divi, kas savāc konkrētu skaitu nokļūst finālā. Sacensībās piedalās dažādas radības no atšķirīgām rasēm, sniedzot lasītājam iespēju iepazīt vairāk mistisko būtņu. Tā kā uzdevumi galvenokārt ir saistīti ar maģiskām vietām, var iepazīt autores radīto maģisko pasauli plašāk, radot iespaidu, ka ikviena mistiskā būtne ir sastopama tajā. Bet varoņi ietilpa manā sākumā minētajos rāmjos.

Vai esmu lasījusi labākas paranormālās romances? Jā, bet es pieķeru sevi smaidot lasot un man nebija garlaicīgi. Šobrīd doma par turpmāko piecpadsmit daļu lasīšanu rada noguruma sajūtu, bet iespējams kādreiz vēlreiz atgriezīšos pie sērijas, tā lieliski noderētu kā viegla lasāmviela, ko ik pa laikam palasīt, lai aizmirstos.

Vērtējums: 3/5

3

Advertisements

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s