Chloe Neill – Chicagoland Vampires series (#1-3)

Stāsts, ko uz priekšu virza galvenās varone izaugsme, iejušanās jaunajā vidē, nevis mīlas līnija vai pasaules glābšana. Galvenā varone tiek pēkšņi iesviesta paranormālo būtņu vidū,  bet viņai netiek piešķirts neiedomājams mērķis vai unikāla maģija, kā tas ir citos stāstos. Jāsaka, ka šī ir vēl viena sērija, ko biju iesākusi pirms pieciem gadiem un pat kādu brīdi apsvēru to nepārlasīt, kas noteikti būtu bijusi kļūda. Noteikti biju nedaudz skeptiska, jo nezinu kāpēc pat neizlasīju nevienai daļai anotāciju, tikai tos pāris teikumus, ko biju uzrakstījusi Goodreads recenzija. Lūk daļa no manas 2012. gadā uzrakstītās atsauksme par pirmajām piecām daļām.

Protams, visvairāk piesaistīja Mery( galvenā varone) jūtas, raksturs, ekscentriskums. Viņas dzīve, kas nonākusi vampīru rases epicentrā, vijās caur neskaitāmiem grūtiem ceļiem, kas brīžiem jāpieveic vienai. Manuprāt, atšķirībā no citiem stāstiem par mistisko pasauli, šajā netiek likta galvenā loma uz mīlestību, bet tieši personības veidošanos caur dažādiem dzīves posmiem.

Es no šis savas atsauksmes izsecināju, ka stāsts varētu būt par pusaudzi, kura pēkšņi kļuvusi par vampīru, galvenokārt raugoties uz to, ka mīlestībai nav galvenā loma, es to sapratu kā – nav mīlas līnijas. Ņemot vērā, ka es neatceros praktiski neko no šīs sērijas, pat galvenās varones vārdu, sakot lasīt atradu daudzas lietas, kam pēc mana šī brīža skatījuma vajadzēja būt pirmajā atsauksmē. Bet tur jau laikam ir tā burvība : daži stāsti mainās līdz ar mums un gadiem ejot mēs tajos pamanām arvien jauna nianses. Labi, pietiek sapņainas apcerēšanas, jāķeras klāt vērtēšanai, sākot ar nelielu anotāciju.

Autores radītajā pasaulē mistiskās būtnes vienmēr ir dzīvojušas blakus cilvēkiem, tikai slēpušas savu patieso būtību. Tas viss mainījās, kad apmēram pirms gada vampīri par savu eksistenci paziņoja visai pasaulei. Stāstam sākoties cilvēki jau ir pieraduši pie vampīru esamības, bet izturas piesardzīgi. Tomēr parējās paranormālā būtnes vēl aizvien, baidoties no sekām negrasās atklāt savu esamību. Galvenā varone – Merit  ir divdesmit septiņ gadīga sieviete, kuru mēs iepazīstam  jau kā tikko pārvērstu vampīru. Parasti tas var notikt tikai ar personas piekrišanu, bet Merit tā bija vienīgā iespēja palikt dzīvai pēc uzbrukuma. Tālākie notikumi lasītāju kopā ar šo sievieti ieved pasaulē, kas lielākajai daļai cilvēku ir slēpta, viņai ir jāveido jauna dzīve.

Ja citos šī žanra stāstos, var būt grūti saprast maģisko būtņu principus, likumus, tad šeit lasītājs to visu iepazīst kopā ar galveno varoni. Merit, kura jau no paša sākuma piesaista, jo, lai arī intraverta persona, viņai piemīt drosme un vēlme pašai veidot savu dzīvi, nevis vienkārši sekot pavēlēm. Otrs galvenais tēls ir Ethan, vampīrs, kurš pārvērta Merit, un ir viņa boss. Abu starpā jau sākumā pazib dažādas emocijas sākot ar naidu un nožēlu līdz apbrīnai; kā arī kaisle, kas lēnām vijas cauri šīm trijām daļām, nelecot pārāk acīs, bet uzglūnot no ēnām. Viens no tiem pāriem, kuri neiemīlas ar pirmo skatienu, bet iziet cauri dažādiem pārbaudījumiem un liek lasītājam šaubīties vai jebkad patiesi mīlēs viens otru.

Stāsts, kas parādā, ka mainoties cilvēkiem, mainās viņu skatījums uz notiekošo, jau iepriekšēji izveidotām draudzības un ģimenes saitēm. Pirmās trīs daļas aizskar tikai nelielu aisberga daļu no autores izveidotās pasaules, turklāt aptver tikai pusgada laika posmu, tās ir kā pirmais cēliens, kur lasītājs tiek iepazīstināts ar galvenajiem tēliem un norises vietu un likumiem. Merit ir tikko  sākusi pieņemt savu jauno būtību un viņa noteikti būs kaut kā episka epicentrā, bet līdz tam laikam vēl ir jānokļūst. Visas daļas caurvīj arī humors, kas ik pa mirklim liek pasmaidiet un pasmieties. Pirmajā reizē izlasīju piecas daļas, šobrīd ir iznākušas jau kopā #13, ko arī plānoju šomēnes izlasīt. Pašlaik šķiet ka kopumā par šo sēriju būs vēl divi raksti vai arī viens, viss atkarīgs no stāsta rituma.

“Home is where the heart is… not necessariliy where you sleep.”

“There is nothing we want quite as much as the thing we know we can’t have.”

“Write down the things you wish to remember, and keep those records close. Secured. It’s surprising how much you forget as the years go on.”

Vērtējums: 4/5

4

Advertisements

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s