Chloe Neill – Chicagoland Vampires series (#4-13)

Sērija, kas risinās Čikāgā, kur līdz ar cilvēkiem mitinās arī dažāda paranormālas būtnes, kuras beidzot pamazām sāk atklāt savu esamību cilvēkiem. Līdz ar šīm pārmaiņām pilsēta pieredz dažādus uzbrukumus no mistisko būtņu puses, un kā tas ierasts šajos notikumos vaino citas maģiskās būtnes, sakot, ka iepriekš viss esot bijis mierīgs, neraugoties uz to, ka zina, ka šis būtnes jau gadiem ilgi slepus dzīvojoši blakus. Un visvairāk sarežģījumu atrisināšanā iesaistās Cadogan House, kas ir viena no trijām pilsētas vampīru “mājām”. kur mitinās arī stāsta galvenie varoņi.

Galvenā varone, Merit, kura pati iepazīstot maģiskās būtnes kopā ar lasītāju, paskaidro radītās pasaules likumus un būtnes. Merit ir sieviete, kurai noteikti ne mirkli neienāca prātā doma kļūt par vampīru, bet liktenis bija lēmis savādāk. Iecelta par Cadogan House Sentinel– aizsargātāju, aizstāvi pret citām būtnēm un jebko, kas kaitē vampīru saimei, viņai ir jāapgūst kaujas māksla un spēja aizstāvēt gan sevi, gan citus vampīrus. Merit no literatūras studentes ir kļuvusi par karotāju, kura citu dzīvības vērtē augstāk par savējo. Viņa tēls neļaujas citu ietekmei un neraugoties uz aizrādījumiem, izvēlas sekot saviem instinktiem un dzīves uzskatiem, lai arī varbūt tie nav raksturīgi vampīriem.

“There are few things in the world that he loves more than this House, Merit. Possibly only one.” At the knowing gaze in his eyes, my cheeks flushed. “And in all the world, he entrusted one girl, one scholar, with the right to defend it.”

“It is the heart, Merit, not the sword, that rules the day. Remember that, and good luck.”

Viņas partneris šai visā stāstā ir Ethan, vampīru Master, Cadogan House vadītājs, kurš pārvērta viņu šai mistiskajā būtnē. Neraugoties uz Merit nepatiku un nepakļaušanos likumiem, viņš jauno sievieti iecēla par Sentinel, redzot viņā ko vairāk kā literatūras studenti. Abi kopā iziet cauri neskaitāmiem pārbaudījumiem un strīdiem, lai nonāktu pie kopsaucēja, mērķa, kas abiem ir svarīgs- Čikāgas aizsargāšanas. Ethan ir tipisks alfa vīrietis, kurš cīnītos sievietes vietā, bet viņš saprot, ka Merit ir spējīga aizsargāt pati sevi un lieki neriskēt.

Ethan could be frustrating at times. Infuriating at others. But there was no doubt he was a Master among men.

Katra sērijas grāmata ir neliels mistērijas stāsts, kur galvenajiem tēliem ir jāatrod un jāneitralizē ļaundaris, bet visi stāsti ir saistīti un ieved arvien dziļāk maģisko būtņu pasaulē. Ir sižeta pagriezieni, kas spēj negaidīti pārsteigt un tādi, uz ko tiek doti mājienu un ir paredzami. Otrā plāna tēli arī nav virspusēji un dot lasītājam iespēju iepazīt daudzas citas maģiskās būtnes ne tikai vampīrus. Visu sēriju caurvīj viegls humors, kas ik pa laikam liek pasmaidīt. Sākot lasīt 6. daļu domāju, ka beidzot  sižets norisināsies ārpus Čikāgas, bet ātri vien varoņi atgriezās pilsēta. Šis varētu būt viens no sērijas mīnusiem- vienveidība sižeta vietas izvēlē, vēlējos, lai kaut vienreiz varoņi doties ārpus pilsētas, jaunos apstākļos nevis savā ierastajā vidē. Esmu pierakstījusi, ka septītā daļa šķita viss apnicīgākā un bez nopietniem pavērsieniem vai izmaiņām. Viena no visintriģējošākajām niansēm bija neliels kāda tēla izteikts pareģojums, kas lēnām piepildījās stāstam ritot uz beigām. Sākumā tas pat netika īpaši izcelts, tāpēc ar nepacietību gaidīju tā piepildīšanos.

Grāmatu sēriju biju plānojusi pabeigt maijā, bet spožā saule tomēr vilināja laukā pievērsties sēšanas un stādīšanas darbiem, tāpēc lasīšanai vajadzēja pagaidīt. Kopumā sērijā ir 13 grāmata un trīs īsie stāsti,no kuriem es izlasīju tikai vienu, tātad kopumā 14 grāmatas. Ik pa laikam pārskrēju pāri rindām, kas atgādināja par jau iepriekšējās daļās notikušiem notikumiem. Autore ir pabeigusi šo sēriju, bet jau 2018. gadā grasās lasītājus iepazīstināt ar jaunu grāmatu sēriju, kas norisināsies šai pašā izveidotajā pasaulē, bet nu jau ar citiem galvenajiem varoņiem.

“Courage has nothing to do with winning,” I quietly said. “Courage is about fighting the good fight. Stepping forward, even when stepping forward is the crappiest of all possible options.”

Love wasn’t perfection. It wasn’t always roses and candy. Hell, it wasn’t even mostly roses and candy. Sometimes it was battling back fear that loomed like a leviathan, trying to find a way through misery, being grateful to have a companion who knew your strengths and weaknesses, and loved you not just in spite of them, but because of them.

Love was acceptance. Love was bravery. Love was sticking it out.

Vērtējums: 4/5

4

Advertisements

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s