Jenna Black – Faeriewalker series(#1-3)

Šī bija visnotaļ īsa fantāzijas stāstu sērija, kas ieved lasītāju feju pasaules politikas līkločos. Visas trīs daļas ir salīdzinoši īsas, tāpēc pirmo izlasīju vienas dienas laikā, raits lasītājs noteikti varētu pabeigt sēriju trīs dienas.

Stāsta darbības risinās Avalona, kas ir neatkarīga valsts Lielbritānijā, kur vienviet var dzīvot gan feju valstības radības gan cilvēki. Avalona robežojas ar “Īsto” feju valstību, kur var ieiet tikai tie kuru dzīslās rit feju asinis. Šo visu pasauli autore ļauj iepazīt caur galvenās varones- Danas acīm.

Dana visu savu dzīvi, septiņpadsmit gadus, ir dzīvojusi kopā ar māti, kurai ir atkarība no alkohola. Jau no agra vecuma meitene ir nācies iemācīties parūpēties pašai par sevi un māti, abas nemitīgi ceļo, jo māte nevēlas, lai viņas atrod meitenes tēvs. Dana zina, ka viņas tēvs ir feju rases un dzīvo Avalonā, tāpēc vairs nespējot samierināties ar mātes alkoholismu viņa sazinās ar tēvu un dodas pie viņa. Jau ar pirmajiem soļiem jaunajā pasaulē, viss nenotiek kā Dana plānojusi un viņa tūlīt tiek ierauta feju politikā un kāds vēlas viņu nogalināt.

“In the battle between logic and crazy, crazy always wins.”

ShadowspellSirensongSalīdzinot ar citiem stāstiem visvairāk noteikti izceļas autores radītie tēli. Dana- meitene, kas meklējot vienkāršāku dzīvi nonāk vēl lielākās intrigās; māte, kura nespēj atzīt savu alkoholisma problēmu; tēvs, ietekmīgs politiķis, kas nav zinājis par meitas esamību un ir saviļņots par viņas ierašanos, bet tai pat laikā gatavs izmantot sava labumu gūšanai; Ethan- puisis, kas it kā izglābj viņu, bet tai pat laikā piemāna un ieved vēl lielākās briesmās.

Pirmajā daļa mīlestības līnija netiek izvirzīta priekšplānā, dodot iespēju vairāk iepazīt varoņus un radīto pasauli, bet abās pārejās tai ir liela nozīmē galvenās varones turpmākajos lēmumos. Sižeta līnija raiti ritēja uz priekšu, bija pietiekami daudz sarežģījumi un problēmas, ko varoņiem risināt. Bet varbūt pietrūka kādas papildus, dziļāka sarežģījuma, kas iespējams nebūtu tik tieši saistīts ar galveno varoni, jo, ja tā padomā, ja Dana nomirtu nekas nemainītos, visas pasaules turpinātu dzīvot tālāk. Autore īpaši neiedziļinās feju valstības radībās, galvenokārt tie ir mistiskās pasaules būtnes, kas izskatās kā cilvēki, tikai bālāku ādu, skaistāki un nemirstīgi.

I think it’s in the parental rule book somewhere that you have to get mad at your kids if they do something dangerous, even ift it’s the right thing to do and everything turns out well in the ends.

“You must always count on yourself first. But don’t discount your friends and allies.”

What we want out of life and what we get are two entirely different stories.

Vērtējums: 4/5

4

Advertisements

Komentē

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s